Tenis - ATP Acapulco: Kubot i Melo bez problemów z awansem

• Data publikacji: 27.02.2020, 11:23

W meksykańskim Acapulco trwa obecnie turniej rangi ATP. W deblu, z numerem "2", rozstawieni są Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Dziś w nocy bez większych problemów pokonali hiszpański duet "Lopez'ów" - Marca i Feliciano. W ćwierćfinale Polak i Brazylijczyk zmierzą się z Grigorem Dimitrovem i Taylorem Fritzem.

Pojedynek był zdecydowanie pod dyktando polsko-brazylijskiego duetu. W pierwszym secie przełamali oni Hiszpanów w 12. gemie, dzięki czemu Kubot i Melo zwyciężyli 7:5. Trochę więcej komplikacji wystąpiło w drugiej partii, gdzie przy wyniku 3:3 Łukasz i Marcelo przegrali gem przy własnym serwisie. Na szczęście szybko odrobili straty, odłamując już w następnym gemie, a później po wyjściu na prowadzenie ponownie przełamali Hiszpanów i zwyciężyli drugiego seta 6:4.

Rywalami Polaka i Brazylijczyka w kolejnej rundzie będą wcześniej wspominani Bułgar Grigor Dimitrov oraz Amerykanin Taylor Fritz. Pojedynek odbędzie się jutro (28.02) o godzinie 5:30 czasu polskiego.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) - Marc Lopez/Feliciano Lopez (ESP) 2:0 (7:5; 6:4)