Szermierka - MEK: bez medalu w ostatnim dniu

Szermierka - MEK: bez medalu w ostatnim dniu

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 26.02.2020, 17:45

Ostatni dzień szermierczych Mistrzostw Europy Kadetów w Porecu nie przyniósł reprezentacji Polski medalu. Najbliżej sukcesu były florecistki.

 

Antonina Lachamn, Malwina Kołodziejczyk, Marta Oklińska oraz Karolina Żurawska w pierwszej rundzie miały wolny los, w kolejnej po dość wyrównanych walkach pokonały Izrael 45:36. W ćwierćfinale rywalkami były Niemki i po niebywale wyrównanym meczu Polki wygrały różnicą jednego trafienia. Potem przyszły już niestety porażki - najpierw wysoka z Rosją w półfinale, a na zakończenie z Ukrainą w meczu, którego stawką był brąz mistrzostw. W finale Rosjanki nie dały szans Włoszkom.

 

Wyniki:
1. Rosja
2. Włochy

3. Ukraina

4. Polska

 

Chyba ciut więcej spodziewaliśmy się po szpadzistkach, wśród których była brązowa medalistka turnieju indywidualnego, Gloria Klaughardt. Wraz z Kingą Zgryźniak, Alicją Klasik i Anną Wieczorek w pierwszej rundzie rozgromiły Brytyjki 45:26. W ćwierćfinale przyszłą raczej niespodziewana porażka jednym trafieniem z Izraelem, która zamknęła Polkom drogę do medalu. Na pocieszenie pozostało piąte miejsce wywalczone po wygranych z Węgrami i Hiszpanią. Izraelitki doszły ostatecznie do finału, przegrywając w nim z Włochami.

 

Wyniki:

1. Włochy

2. Izrael

3. Rosja

...

5. Polska

 

Najsłabiej z naszych drużyn zaprezentowali się dziś szabliści. Jakub Dzierniejko, Krzysztof Kajor, Kacper Nowinkowski i Marcel Broniszewski zajęli w turnieju 13. miejsce. W pierwszej rundzie nasza drużyna przegrała z Bułgarią i walczyć mogła tylko o miejsca 9-16. Tu na początek przyszłą przegrana z Gruzją, a potem nadeszły wygrane z Węgrami i Ukrainą. W finale Francja pokonała Włochy.

 

Wyniki:
1. Francja
2. Włochy
3. Rosja

...

13. Polska

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.