Żeglarstwo - MŚ: windsurferzy znakomicie otwierają mistrzostwa

• Data publikacji: 25.02.2020, 18:30

W australijskim Sorrento rozpoczęły się mistrzostwa świata w klasie RS:X. Świetnie w pierwszym dniu wypadli nasi reprezentanci. Maja Dziarnowska jest liderką wśród kobiet, a w rywalizacji mężczyzn czwarte miejsce zajmuje Paweł Tarnowski. Cały czas w klasie Laser Radial wysoko plasują się dwie Polki.

W Sorrento rozgrywane są mistrzostwa świata klasy RS:X. Do Australii udała się grupa sześciorga reprezentantów Polski. Znakomity pierwszy dzień zmagań ma za sobą Maja Dziarnowska. Polka w trzech rozegranych wyścigach zajmowała kolejno drugie, piąte i czwarte miejsce. Dzięki temu Dziarnowska jest liderką i ma sześć punktów przewagi nad Brytyjką Emmą Wilson. Trzecia Holenderka Lilian de Geus traci już 11 punktów. Zofia Noceti-Klepacka aktualnie sklasyfikowana jest na 14. miejscu. Na otwarcie zmagań finiszowała na 11. i 6. pozycji oraz zaliczyła jedną wpadkę, zajmując 22. miejsce. Tuż za nią plasuje się Karolina Lipińska, która zajęła 16., 9. i 14. pozycję.

Wyniki klasy RS:X kobiet

Powody do radości ma również Paweł Tarnowski. Nasz windsurfer otworzył zawody zwycięstwem w pierwszym wyścigu. Następnie dołożył do tego siódmą i piątą lokatę. Daje mu to czwartą pozycję z 13 punktami na koncie. Liderem jest Francuz Pierre le Coq, który wygrał dwa wyścigi, a w jednym był drugi. Jeden punkt traci do niego Holender Kiran Badloe. 11 punktów zgromadził drugi z Francuzów Thomas Goyard i jest trzeci. Na dziesiątym miejscu sklasyfikowany jest Radosław Furmański (9., 5. i 17. miejsce). Najsłabiej zawody zainaugurował Piotr Myszka (5., 10. i 12. miejsce) i z dorobkiem 27 oczek zajmuje 15. lokatę.

Wyniki klasy RS:X mężczyzn

W Melbourne kolejny dzień szczęścia do warunków nie miały panie rywalizujące w klasie Laser Radial. Tym razem organizatorom przeszkodziły burze i znów przeprowadzono tylko jeden wyścig. Agata Barwińska zajęła w nim siódme miejsce i przesunęła się w generalce na dziewiąte miejsce. Awans zaliczyła również Magdalena Kwaśna. Polka finiszowała dziś na 10. pozycji i wskoczyła na 15. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Na prowadzenie wysunęła się broniąca tytułu Dunka Anne-Marie Rindom. Ma ona punkt przewagi nad Holenderką Marit Bouwmeester i trzy nad Szwajcarką Maud Jayet.