UAE Tour: Majka wysoko na trzecim etapie

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 25.02.2020, 14:04

Dzisiejszy etap UAE Tour po samotnej akcji na końcówce etapu wygrał Adam Yates, świetnie poradził sobie też Rafał Majka, który na mecie był piąty, tą samą pozycję zajmuje też w klasyfikacji generalnej.

Kolarze mieli dziś do przejechania 184 kilometry płaskiej trasy z Al Quadra Cycle Track z jednym ostrym wzniesieniem na końcu etapu pod Jebel Hafeet. Podjazd miał nachylenie ponad 7% i długość 9,5 kilometra.

Swoich sił w ucieczce dnia próbowali Umberto Marengo, Jasper De Buyst, Stijn Steels oraz Victor Campenaerts. Ta czwórka w pewnym momencie zanotowała ponad 3 minuty przewagi nad peletonem, jednak ich próba zakończyła się wraz z nastaniem ostatniego podjazdu.

Pierwszym, który samotnie spróbował rozstrzygnąć etap na swoją korzyść był Victor de la Parte. Jego harce nie trwały długo, pościg dopadł go na 6 kilometrów przed metą. Kolejnym śmiałkiem był Adam Yates, którego próba okazała się udana, kolejni zawodnicy za mecie mieli ponad minutę straty. Końcową linię jako drugi przekroczył Słoweniec Pogacar, trzeci był Kazach Lutsenko, który miał identyczny czas co nasz Rafał Majka, który został sklasyfikowany na piątym miejscu.

Pierwsze pięć pozycji z dzisiejszego etapu pokrywa się z klasyfikacją generalną, zatem nowym liderem został Adam Yates, piąty jest Rafał Majka.