Tenis – WTA Doha: Linette łatwo przegrała również w deblu

• Data publikacji: 24.02.2020, 19:55

Turniej w Dosze nie była dla Magdy Linette udany. W niedzielę odpadła w pierwszej rundzie zmagań singlowych, a w poniedziałek na tej samej fazie zakończyła turniej gry podwójnej. Razem z Rumunką Patricią Marią Tig przegrały z Chinkami Xinyun Han i Shuai Peng.

Magda Linette i Patricia Maria Tig nie były co prawda faworytkami w starciu z Xinyun Han i Shuai Peng, jednak przed spotkaniem z pewnością dawano im szanse na pokonanie Chinek. Niestety wyrównane to spotkanie było jedynie przez połowę pierwszego seta. Później inicjatywa należała już do tenisistek z Państwa Środka. Pierwszą partię wygrały 6-3.

W drugiej dominowały już od początku. Linette i Tig zdołały w niej wygrać jedynie dwa gemy. Przez to po zaledwie 70 minutach gry polsko-rumuński duet musiał pożegnać się z turniejem w stolicy Kataru.

Xinyun Han/Shuai Peng (CHN) – Magda Linette/Patricia Maria Tig (ROU) 6-3 6-2