Szermierka - MEK: ósemka dla Krzysztofa Pajora

Szermierka - MEK: ósemka dla Krzysztofa Pajora

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 24.02.2020, 20:16

Bardzo dobra 8. pozycja szablisty Krzysztofa Kajora była największym osiągnięciem reprezentanta Polski w trzecim dniu Mistrzostw Europy kadetów, które odbywają się w Porec.

 

Florecistki

 

W eliminacjach grupowych wszystkie polskie florecistki spisały się bardzo dobrze. Karolina Żurawska w pięciu walkach nie znalazła pogromczyni, Marta Oklińska i Antonina Lachman odbyły sześć walk i zaliczyły bilans 5:1, a w końcu Malwina Kołodziejczyk odniosła trzy triumfy i przegrała dwukrotnie.

 

W pierwszej rundzie fazy pucharowej, którą była 1/64 finału każda z naszych zawodniczek miała wolny los. Potem nasze zawodniczki kontynuowały dobrą formę, a najdalej w turnieju – do 1/8 finału zaszły dwie Polki. Karolina Żurawska najpierw wysoko pokonała Węgierkę Rekę Kovacs 15:5, potem zwyciężyła Łotyszkę Jutę Malniece 14:13 i dopiero w trzeciej walce poległa – w starciu z Rosjanką Anastasiią Beznosikovą 8:15. Malwina Kołodziejczyk po odprawieniu Brytyjki Amelie Tsang 15:14, zwyciężyła też Hiszpankę Ariadne Tucker 15:11, by zatrzymać się na Niemce Luce Holland-Cunz, z którą Polka przegrała 11:15. Antonina Lachman wygrała jedną walkę, po czym uległa tej samej zawodniczce, co Kołodziejczyk – 4:15. Marta Oklińska też tylko w jednym pojedynku fazy bezpośredniej pokonała swoją rywalkę.

 

Złoto w zawodach kadetek florecistek zdobyła Matilde Calvanese, pokonując w finale Daryę Malyshevą z Rosji. Brąz przypadł w udziale Ukraince Oldze Sopit i Brytyjce Caroline Statchbury.

 

1. Matilde Valvanese - Włochy
2. Darya Malysheva - Rosja
3. Olga Sopit - Ukraina i Carolina Stutchbury - Wielka Brytania
========================================
10. Karolina Żurawska - Polska
15. Malwina Kołodziejczyk - Polska
20. Antonina Lachman - Polska
21. Marta Oklińska - Polska

 

Szabliści

 

W poniedziałek w Porecu rywalizowali też szabliści. Już eliminacje grupowe utrwaliły nas w przekonaniu, że to może być zwyczajnie słabszy dzień Polaków, bo na plus powalczył tylko Jakub Dzierniejko (4:2). Kacper Nowinowski osiągnął remisowy bilans (3:3), a Krzysztof Kajor i Marcel Broniszewski nie zaliczyli dobrych eliminacji (2:4).

 

To nie eliminacje były jednak najważniejsze, co bardzo dobrymi walkami udowodnił Kajor. Polak turniej główny rozpoczął od pokonania Izraelczyka, Davida Shlomo Frumgarztsa 15:14, potem wygrał kolejny zacięty pojedynek z Maxem Cromie z Wielkiej Brytanii 15:11, w najlepszej 16-tce sposobu na Polaka nie znalazł zaś Sergiej Somow – 15:12. Ostatnim krokiem Polaka w turnieju był ćwierćfinał, w którym złudzeń nie pozostawił Niemiec Valentin Meka, wygrywając 15:6. Jakub Dzierniejko, Marcel Broniszewski i Kacper Nowinowski polegli w pierwszych walkach.

 

Ostatnim pojedynkiem zawodów, który rozstrzygał o złotym medalu okazało się spotkanie Niemca Colina Heathcocka i Dmitriya Nasonova. Wygrał reprezentant Niemiec. Na trzecim miejscu stanął pogromca Kajora – Valentin Meka oraz Węgier Konrad Ondrik.

 

1. Colin Heathcock - Niemcy
2. Dmitriy Nasonov - Rosja
3. Valentin Meka - Niemcy i Konrad Ondrik - Węgry
===========================================
8. Krzysztof Pajor - Polska
38. Jakub Dzierniejko - Polska
44. Kacper Nowinowski - Polska
56. Marcel Broniszewski - Polska

Radosław Kępys

Mam 27 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.