Tenis – WTA Doha: Świątek pokonuje wyżej notowaną rywalkę!

• Data publikacji: 24.02.2020, 17:40

Iga Świątek pokonała w dwóch setach Chorwatkę Donnę Vekić w pierwszej rundzie turnieju w Dosze. Polce udała się ta sztuka, choć w drugiej partii długo przegrywała. To kolejne zwycięstwo naszej młodej tenisistki z rozstawioną Vekić po triumfie w Australian Open.

Donna Vekić zapewne liczyła, że zrewanżuje się Idze Świątek za porażkę w Melbourne. Chorwatka udanie rozpoczęła pierwszą partię, przełamując Polkę. Jednakże jak się okazało był to pierwszy z aż siedmiu breaków w tym secie, tymczasem cztery z nich były autorstwa naszej reprezentantki. Dzięki temu Świątek wygrała pierwszą część spotkania 6-4.

W drugim secie długo prowadziła Vekić i wydawało się, że wyrówna stan pojedynku. Serwowała już na 6-3. Na szczęście od tego momentu koleje cztery gemy wygrała Świątek, wywalczając tym samym awans do drugiej rundy! Teraz niespełna 19-letnia reprezentantka Polski zmierzy się z doświadczoną Rosjanką Swietłaną Kuzniecową.

Iga Świątek (POL) – Donna Vekić (CRO) [17] 6-4 6-3