Szermierka - MEK: brązowy medal Glorii Klughardt

• Data publikacji: 23.02.2020, 19:38

W Porecu w sobotę rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Kadetów w szermierce. W polskim dorobku pierwszych dwóch dni imprezy znalazł się brązowy medal wywalczony przez szpadzistkę Glorię Klughardt.

Fazę grupową turnieju szpadzistek wygrała Alicja Klasik, drugie miejsce zajęła Kinga Zgryźniak, obie zanotowały komplet wygranych z bardzo korzystnym bilansem trafień. Późniejsza brązowa medalistka w tej fazie walczyła słabiej, z bilansem 3:3 była 49. Najsłabiej poradziła sobie Anna Wieczorek, ale też awansowała do fazy pucharowej.

Wieczorek w pierwszej rundzie pokonała Finkę Vilmę Vehvilainen, ale w kolejnej fazie przegrała z Rosjanką Iulią Polozovą. Zgryźniak w pierwszej rundzie miała wolny los, ale w drugiej niespodziewanie przegrała z Greczynką Argyrenią Mouriki. Pozostałe dwie Polki walczyły zdecydowanie lepiej, pewnie pokonując kolejne przeszkody w drodze do 1/8 finału. W tej fazie trafiły na siebie i w bratobójczej walce Klughardt pokonała Klasik 15:11. W ćwierćfinale Gloria pokonała Gyongyer Kalman i zapewniała sobie medal mistrzostw Europy. W półfinale nasza zawodniczka jednym trafieniem przegrała z Rosjanką Ekateriną Kolbenevą i zadowolić musiała się tym najmniej cennym krążkiem.

1. Ekaterina Kolbeneva (Rosja)
2. Iana Bekmurzova (Rosja)
3. Gloria Klughardt (Polska) i Gaia Caforio (Włochy)

...

9. Alicja Klasik, 33. Kinga Zgryźniak, 63. Anna Wieczorek

Bliskie medalu były wczoraj dwie polskie szablistki, które przegrały swoje walki ćwierćfinałowe. Zuzanna Lenkiewicz musiała w tej fazie uznać wyższość Aliny Pastuhovej z Rosji, a Zuzanna Porada przegrała z późniejszą mistrzynią Europy, Francuzką Toscane Tori. Paulina Porada i Klaudia Malgrem odpadły we wcześniejszych rundach.

Gorzej było w turniejach szpadzistów i florecistów. Najlepiej z naszych chłopców spisał się Adam Jakubowski, który turniej florecistów zakończył na 1/8 finału i sklasyfikowany został na 9. miejscu. W tej samej fazie odpadł florecista Piotr Kaśków. Wśród szpadzistów najlepiej zaprezentował się Piotr Urban, który był 21. Tytuły mistrzowskie wywalczyli w szpadzie Szwajcar Theo Brochard, a we florecie Węgier Gergo Szemes.