Szermierka - PŚ: floreciści w dziesiątce

Szermierka - PŚ: floreciści w dziesiątce

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 23.02.2020, 19:06

Dziesiąte miejsce zajęli polscy floreciści w zawodach drużynowego Pucharu Świata w Kairze. Wynik ten oczywiście nie zapewnił im kwalifikacji olimpijskiej.

 

Krystian Gryglewski, Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski oraz Michał Siess w pierwszej rundzie mieli wolny los, a w drugiej trafili na wyjątkowo dobrze dysponowanych dziś Rosjan. Po zaciętym meczu nasza drużyna przegrała 36:45 i skazana została na walkę o miejsca 9-16. W tej fazie floreciści poradzili sobie bardzo przyzwoicie. Najpierw bardzo pewnie pokonali Kanadyjczyków, a potem okazali się nieznacznie lepsi od Niemców (45:40). W ostatnim meczu turnieju, a zarazem całych drużynowych kwalifikacji olimpijskich przegrali z Chinami dziesięcioma trafieniami w klasyfikacji końcowej zajęli 10. miejsce.

 

W półfinałach Amerykanie zwyciężyli Hongkong, a Rosjanie okazali się lepsi od Francuzów. W meczu o brązowy medal Azjaci jednym trafieniem pokonali Francuzów. W finale lepsi okazali się Amerykanie.

 

Wyniki:

1.USA

2. Rosja

3. Hongkong

4. Francja

5. Japonia

6. Egipt

7. Włochy

8. Korea Południowa

9. Chiny

10. Polska

 

Na igrzyska pojedzie osiem ekip: pierwsze cztery w rankingu olimpijskim, czyli USA, Francja, Włochy i Rosja, która do czołowej czwórki wskoczyła po finale w Kairze. Na tym awansie i spadku na piąte miejsce najbardziej poszkodowani są Koreańczycy, bo dzisiejsi brązowi medaliści zajęli azjatycką kwalifikację kontynentalną. Z puli europejskiej awans zapewnili sobie Niemcy, z Afryki Egipcjanie, z Ameryk - rozbita dziś przez Polaków Kanada. Nasza drużyna zajęła w rankingu 12. miejsce, do Niemców zabrakło nam ponad 40 punktów.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.