Judo - Grand Slam: Sarnacki jako jedyny na miejscu punktowanym

• Data publikacji: 23.02.2020, 18:20

Maciej Sarnacki (+100 kg) zajął 7. miejsce podczas ostatniego dnia rywalizacji w zawodach rangi Grand Slam w Dusseldorfie. To najlepszy wynik reprezentanta Polski w niemieckim turnieju.

Maciej Sarnacki do ćwierćfinału przeszedł jak burza. W pierwszej rundzie miał wolny los, a kolejne walki kolejno z Białorusinem Uladzislauem Tsiarpitskim i Uzbekiem Bekmurodem Oltiboevem  zajęły mu łącznie 108 sekund. W 1/4 finału na drodze judoki urodzonego w Olsztynie stanął Holender Roy Meyer. Niestety trzy kary shido zadecydowały o tym, że to nasz reprezentant zszedł z tatami pokonany. Sarnacki trafił do repasaży, ale i tam musiał uznać wyższość Węgra Richarda Sipocza. Polak został sklasyfikowany na 7. miejscu, co było najlepszym wynikiem biało - czerwonego zawodnika na tym turnieju.

Kolejny przyzwoity występ ma za sobą Piotr Kuczera (-90 kg). Judoka KS Kejza Team Rybnik w I rundzie miał wolny los, a w kolejnej walce pokonał Amerykanina Johna Jayne'a. W 1/8 finału nasz reprezentant trafił na Kubańczyka Felipe Ivana Silvy Moralesa. Rywal z Ameryki Środkowej okazał się lepszy dopiero po dogrywce, eliminując z turnieju Kuczerę.

Rundę wcześniej z Grand Slamu z Dusseldorfu odpadła Paula Kułaga (+78 kg). Polka pokonała na otwarcie Rosjankę Annę Guszczinę, ale w kolejnym pojedynku nie dała już rady Brazylijce Beatriz Souzie. Pierwszego rywala nie udało się przejść Kacprowi Szczurowskiemu (-100 kg). Młody judoka uległ Algierczykowi Lyesowi Bouyacoubowi.