Tenis – WTA Doha: przykra porażka Linette

• Data publikacji: 23.02.2020, 15:20

Magda Linette przegrała w pierwszej rundzie turnieju w Dosze z Czeszką Karoliną Muchovą. Sama porażka Polki nie jest może niespodzianką, ale liczyliśmy na wyrównane spotkanie, tymczasem rywalka odniosła nadzwyczaj łatwy triumf.

Pierwsze gemy spotkania były wyrównane. Mimo że już na otwarcie Karolina Muchova przełamała Magdę Linette, to Czeszka nie utrzymała tej przewagi. Po paru minutach to Polka mogła wyjść na prowadzenie. Niestety niewykorzystane okazje zemściły się. W drugiej połowie seta inicjatywę zdecydowanie przejęła reprezentantka naszych południowych są siadów i wygrała tę partię 6-3.

W drugiej części spotkania Muchova dominowała od początku do końca. Tym razem Linette zdołała wygrać tylko jednego gema. W efekcie już po nieco ponad godzinie gry poznanianka musiała pożegnać się z singlową rywalizacją w Katarze.

Karolina Muchova (CZE) – Magda Linette (POL) 6-3 6-1