Szermierka - PŚ: Aron Szilagyi z "Szablą Wołodyjowskiego"

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 22.02.2020, 21:49

Węgier Aron Szilagyi suchą stopą przeszedł przez turniej o "Szablę Wołodyjowskiego", który w ten weekend jest rozgrywany w Warszawie. Reprezentant naszych bratanków pokonał w finale Eli Dershwitza. Jak pisaliśmy wczoraj, turniej główny na naszej ziemi odbył się bez udziału naszych zawodników, którzy odpadli w eliminacjach.

W eliminacjach wczoraj startowało 10 naszych zawodników, ale jaki jest stan polskiej męskiej szabli - wiemy wszyscy. Nawet na własnej ziemi Biało-Czerwoni nie mają szans, by dorównać najlepszym na świecie. W piątek o jedną wygraną od turnieju głównego był Jakub Broniszewski, ale nawet jemu sztuka awansu się nie udała.

Stąd w sobotę emocjonowaliśmy się występem innych szablistów. Najpewniej przez cały turniej przeszedł Węgier Aron Szilagyi, który na drodze do wygrania turnieju pokonał takich uznanych zawodników, jak Koreańczyk Gu Bongil, czy Niemiec Max Hartung. Te pojedynki Węgier wygrał tuż przed półfinałami. W najlepszej czwórce Madziar właściwie miał wolny los, bo jego rywal - Włoch Luca Curatoli - nie stanął do pojedynku prawdopodobnie z powodu kontuzji. W drugim meczu zwyciężył Eli Dershwitz pokonując Oh Sanguka 15:11. W finale rywal też nie okazał się zbyt trudny, bo Dershwitz uzyskał tylko 9 punktów. Amerykanin musiał się zadowolić drugim stopniem podium. Jutro w Warszawie turniej drużynowy.