Bobsleje - MŚ: Humphries i Gibbs z tytułem

• Data publikacji: 22.02.2020, 18:56

Kailie Humphries i Lauren Gibbs wywalczyły w Altenbergu tytuł mistrzyń świata w bobslejowych dwójkach. Sylwia Smolarek i Aleksandra Byczkowska zajęły 16., ostatnie miejsce.

Dla Kailie Humphries, Kanadyjki od tego sezonu reprezentującej barwy amerykańskie to trzeci tytuł mistrzowski, wcześniej wywalczyła je dla Kanady w latach 2012 i 2013, ma w dorobku też dwa złota olimpijskie z Vancouver i Soczi. Lauren Gibbs po raz pierwszy stanęła na najwyższym podium mistrzostw. Dziś Amerykanki bez większych problemów utrzymały prowadzenie, które objęły już po pierwszych dwóch ślizgach. Co prawda w trzecim przejeździe minimalnie lepsze były Kim Kalicki i Kira Lipperheide, ale w finałowym Humphries z Gibbs znów były najszybsze i jak najbardziej zasłużenie sięgnęły po złoto.

Drugie miejsce, zajmowane po piątkowych zjazdach utrzymały Kalicki i Lipperheide, co jest dużą niespodzianką - z osad niemieckich ich akcje stały najniżej, osada startowała głównie w Pucharze Europy. Na trzecie miejsce wdarły się dobrymi dzisiejszymi przejazdami Christine de Bruin i Kristen Bujnowski - dzięki dobrym czasom własnym, ale i gorszej dyspozycji dwóch osad niemieckich, które uplasowały się ostatecznie za czołową trójką - Mariamą Jamanką i Anniką Drazek oraz Stephanie Schneider i Leonie Fiebig.

Sylwia Smolarek i Aleksandra Byczkowska w swoim debiucie na imprezie rangi mistrzowskiej zajęły 16. miejsce. W obu dzisiejszych ślizgach miały najsłabsze czasy i łącznie do Humphries straciły blisko 9 sekund. To oczywiście nie jest powód do radości, ale trzeba pamiętać, że nasze panie dopiero w tym sezonie po raz pierwszy wsiadły do boba i cenić je trzeba za chęć uprawiania tego sportu.