Snowboard - PŚ: Weronika Biela na 12. miejscu

• Data publikacji: 22.02.2020, 09:12

Wróciła rywalizacja w Pucharze Świata w snowboardzie alpejskim i przeniosła się do Azji. Na olimpijskim stoku w Pjongczangu wygrali Roland Fischnaller i Julie Zogg. Weronika Biela zajęła 12. miejsce.

W zawodach mężczyzn Polacy nie przebrnęli kwalifikacji. Michał Nowaczyk był blisko szczęścia, ale zajął 20. miejsce. Oskar Kwiatkowski wypadł z trasy drugiego przejazdu i uplasował się na 31. miejscu. Najważniejsze wyścigi odbyły się bez udziału naszych zawodników. W finale triumfował Roland Fischnaller po wypadnięciu z trasy Dmitrija Łoginowa. Włoch powiększył przewagę na czele klasyfikacji generalnej i przed finałowymi rundami w Blue Mountain zapewnił sobie końcowe zwycięstwo. W dzisiejszym małym finale Andriej Sobolew pokonał Alexandra Payera.

W slalomie gigancie równoległym kobiet wystartowały dwie reprezentantki naszego kraju. Aleksandra Król nie ukończyła jednego z przejazdu kwalifikacji i była 21. Weronika Biela spisała się dużo lepiej i awansowała z 10. czasem. W 1/8 finału Polka nieznacznie (o 12 setnych) przegrała z Danielą Ulbing. Biela została sklasyfikowana na 12. miejscu. Bardzo wyrównany był duży finał, w którym Julie Zogg wygrała o 3 setne z Nadyą Ochner. W małym finale Ladina Jenny pokonała liderkę Pucharu Świata, Ramonę Hofmeister.