Badminton - Austrian Open: półfinał był blisko

• Data publikacji: 21.02.2020, 20:55

Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska zanotowali minimalną porażkę z parą tajwańską w ćwierćfinale turnieju Austrian Open. Podium turnieju kategorii International Challenge było naprawdę blisko.

Nim jednak nasza para przegrała walkę ćwierćfinałową, zagrała w II rundzie ze szkocką parą Alexander Dunn/Ciara Torrance. To był świetny mecz w wykonaniu Pawła i Magdy. Początek pierwszej partii był wyrównany, ale od stanu po 9 na korcie istnieli już w zasadzie tylko Polacy. Kolejny dziewięć wygranych wymian dało prowadzenie 18:9 i nic już nie mogło naszemu mikstowi odebrać wygranej. W drugiej partii długo stroną przeważająca byli Szkoci, którzy prowadzili nawet 11:7, ale po przerwie technicznej Śmiłowski i Świerczyńska wrócili do stylu gry z pierwszego seta, szybko wyrównali stan meczu, apotem objęli prowadzenie. Od stanu po 14 oddali już tylko dwie lotki, pewnie meldując się w ćwierćfinale.

Mecz z Tajwańczykami Ming Che Lu i Ti Jung Wu miał bardzo wyrównany. Prowadzenie zmieniało się co kilka wymian. Pierwszego seta lepiej zaczęli rywale, ale od stanu 3:6 polska para wygrała siedem wymian z rzędu. Potem role się odwróciły i to Tajwańczycy serwowali kilka razy z rzędu. Od stanu po 15 zrobiło się 15:19 z perspektywy Polaków, ale ci nie poddali się i prawie odrobili straty. Ostatecznie czwarta lotka setowa dała wygraną parze z Tajwanu. Druga partia miała niemal identyczny przebieg, przy czym największa przewaga jednej z par to były trzy punkty, na ogół mieliśmy remis albo przewagę jednej lotki. Przy stanie 19:19 szczęście uśmiechnęło się do Lu i Wu, którzy wygrali dwie wymiany i awansowali do półfinału.

Wielka szkoda tej przegranej, ale Śmiłowski i Świerczyńska pokazali w tych dwóch dzisiejszych meczach, że są dobrą parą i przyszłość należy do nich.