Badminton - Austrian Open: wygrana miksta

• Data publikacji: 20.02.2020, 15:12

Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska pewnie pokonali Duńczyków Mikkela Stoffersena i Susan Ekelund w pierwszej rundzie badmintonowego Austrian Open.

Nasza para raz już z Duńczykami wygrała, było to w sierpniu 2019 w Portugalii, dziś Paweł i Magda, wciąż próbujący się włączyć do walki o olimpijską kwalifikację, powtórzyli ten sukces. Na początku pierwszego seta niewielką przewagę posiadali Duńczycy, ale głównie wynik kręcił się wokół remisu. Kiedy od stanu po 13 Polacy podkręcili tempo i moc zagrań rywale nie byli w stanie nawiązać walki. W efekcie do końca seta zdobyli tylko dwa punkty, a nasza para wygrała drugą lotkę setową.

Partia druga byłą niemal wierna kopią pierwszej. Do stanu po 12 to jedna, to druga para miała niewielką przewagę. Jednak po przerwie technicznej Paweł i Magda zaczęli zdecydowanie dominować na korcie i rywale się pogubili. Szybko zrobiło się 17:12 i tej partii nie można było już przegrać. Mecz zakończył się polską wygraną przy drugiej lotce meczowej.

W kolejnej rundzie Śmiłowski i Świerczyńska zagrają ze Szkotami Alexandrem Dunnem i Clarą Torrance.