Tenis - ATP Marsylia: porażka Hurkacza i Simona

• Data publikacji: 19.02.2020, 19:30

Hubert Hurkacz i jego francuski partner Gilles Simon przegrali w pierwszej rundzie debla w Marsylii z austriacko-francuską parą Jurgen Melzer/Edouard Roger-Vasselin - 6:7 (5:7), 4:6 i odpadli z dalszej rywalizacji.

Pierwszy set, rozpoczął się wprost wybornie dla rywali Hurkacza i Simona, którzy szybko objęli prowadzenie - 3:0 i 4:1, dzięki czemu wydawało się, że łatwo w nim zwyciężą. Nic bardziej mylnego, gdyż Polak i Francuz zdołali doprowadzić do remisu, a o losach seta miał zadecydować tie-break. W nim, minimalnie lepsi okazali się Melzer z Rogerem-Vasselinem, wygrywając ostatecznie - 7:5. Druga partia zaś, od samego początku była bardzo wyrównana. Taki stan rzeczy utrzymywał się do wyniku - 3:3, ale wtedy, znów lepiej zagrali Austriak z Francuzem i to oni wygrali - 6:4, a cały mecz - 2:0.