Zapasy: kolejna kwalifikacja olimpijska dla Polski!

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 19.02.2020, 18:54

Złe informacje dla jednych, oznaczają zazwyczaj bardzo dobre dla drugich. Tak stało się w przypadku Kamila Rybickiego, który może już oficjalnie cieszyć się że zdobycia kwalifikacji dla Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Zawodnik klubu LKS Mazowsze Teresin podczas mistrzostw świata W Nur-Sułtanie zajął pierwotnie siódme miejsce, czyli o jedno za nisko, by być pewnym wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Tokio. Kilka tygodni później międzynarodowa federacja poinformowała o przyłapaniu na dopingu Francuza Zelimkhana Khadjieva, który wywalczył brązowy medal.

Dopiero w środę UWW oficjalnie potwierdziło dyskwalifikację zawodnika i odebranie mu medali i kwalifikacji olimpijskiej. Trafi ona do Rybickiego startującego w stylu wolnym, w kategorii do 74 kilogramów.

Tym samym polscy zapaśnicy mają już cztery kwalifikacje olimpijskie. Obok Rybickiego wywalczyli je Roksana Zasina w wadze 53 kg i Jowita Wrzesień – 57 kg oraz klasyk Tadeusz Michalik w kategorii 97 kg. Wszystkie kwalifikacje są dla kraju, co oznacza, że trenerzy kadry zadecydują kto obsadzi wywalczone miejsca. O kolejne walka będzie toczyć się podczas turnieju europejskiego (18-22 marca, Budapeszt) i światowego (30 kwietnia-3 mają, Sofia).