Tenis – ATP Rio de Janeiro: pewny awans Kubota i Melo

• Data publikacji: 19.02.2020, 09:15

Łukasz Kubot i Marcelo Melo udanie rozpoczęli turniej w ojczyźnie tego drugiego. W pierwszej rundzie zawodów w Rio de Janeiro pokonali w dwóch setach Węgra Attilę Balazsa i Brazylijczyka Fernando Romboliego.

Attila Balazs i Fernando Romboli grali w Rio jako "szczęśliwi przegrani" z kwalifikacji, po tym jak z zawodów wycofali się Urugwajczyk Pablo Cuevas i Hiszpan Fernando Verdasco. Węgiersko-brazylijskiemu deblowi nie dawano większych szans w starciu z Łukaszem Kubotem i Marcelo Melo. W pierwszej partii spotkania przewaga duetu rozstawionego z "2" była na korcie widoczna od początku. Jednakże przełamanie nastąpiło dopiero w szóstym gemie. Polak i Brazylijczyk wyszli dzięki temu na prowadzenie 4-2. Ten jeden break wystarczył do wygrania seta, dzięki pewnej grze faworytów przy własnym podaniu. Wygrali partię otwarcia 6-3.

Druga odsłona meczu była zaskakująco wyrównana. Rozpoczęła się od przełamania na korzyść Kubota i Melo, jednak po kilkunastu minutach to rywale prowadzili już 4-1. Doświadczenie wzięło jednak górę. Od stanu 2-5 pięć gemów z rzędu wygrał duet polsko-brazylijski. Po drodze nie musieli nawet bronić piłek setowych. Dzięki temu to oni wygrali tę część spotkania i pozostają w grze o tytuł.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) – Attila Balazs/Fernando Romboli (HUN/BRA) 6-3 7-5