Tenis – ATP Marsylia: bardzo pewna wygrana Hurkacza

• Data publikacji: 18.02.2020, 14:00

Hubert Hurkacz świetnie spisał się w pierwszej rundzie turnieju w Marsylii. Polak pewnie pokonał reprezentanta gospodarzy Antoine'a Hoanga. W kolejnej rundzie rywalem wrocławianina będzie Kanadyjczyk Vasek Pospisil bądź Fin Emil Ruusuvuori.

Hubert Hurkacz w turnieju na południu Francji rozstawiony jest z "8". W pierwszej rundzie rywalem Polaka był reprezentant gospodarzy Antoine Hoang. Notowany dokładnie 100 pozycji niżej od Polaka w rankingu ATP (na 129. miejscu) Francuz grał dzięki "dzikiej karcie" od organizatorów.

W pierwszym secie Hoang nawiązywał dość wyrównaną walkę. Dopiero w końcówce partii różnica umiejętności zaczęła być widoczna. Hurkacz zdołał przełamać na 5-4, a następnie nie miał problemów z utrzymaniem własnego podania, dzięki czemu wygrał tę część meczu 6-4.

Znacznie łatwiej wrocławianin zwyciężył w drugiej partii. Stracił tym razem tylko jednego gema – co prawda przy własnym podaniu, ale nie miało to większego znaczenia. Set ten trwał zaledwie 27 minut, a po łącznie 64 minutach gry Hurkacz mógł świętować awans do najlepszej "16" turnieju.

Hubert Hurkacz (POL) [8] – Antoine Hoang (FRA) [WC] 6-4 6-1