Judo - European Open: bez sukcesów w Oberwarcie

• Data publikacji: 17.02.2020, 19:50

Austriacki Oberwart nie był w tym roku szczęśliwym miejscem dla polskich judoków. Żaden z naszych reprezentantów nie zbliżył się do strefy medalowej, a najlepszymi wynikami były osiągnięcia Pawła Kurtyki (-81 kg) oraz Wojciecha Pundy (-90 kg), którzy dotarli do 1/8 finału.

Kurtyka w I rundzie miał wolny los, a w kolejnej wygrał przez waza-ari z Hiszpanem Igorem Zapirainem Herrero. Przygoda zawodnika GKS "Czarni" Bytom z zawodami dobiegła końca w 1/8 finału po porażce z Rumunem Elemerem Szocsem. Jedną walkę zwyciężył także Wojciech Punda. Podobnie jak Kurtyka, miał w I rundzie wolny los, a w drugiej rundzie zwyciężył przez waza-ari Rosjanina Nadzhibulę Davudova. W 1/8 finału lepszy okazał się Austriak Mario Buchebner.

Na 1/16 rywalizację zakończył Bartosz Karaś. Zawodnik TS Wisła Kraków na otwarcie turnieju pokonał pzrez ippon Węgra Bence Horvatha, a następnie nie dał rady Rosjaninowi Olegowi Babgoevowi.

Pozostali nasi reprezentanci: Bartłomiej Garbacik (-66 kg), Kerim Ouerfelli (-81 kg) oraz Jakub Wójcik (-100 kg) zakończyli zmagania we wcześniejszych fazach turnieju.