Skoki narciarskie - PK: dublet Aignera w Iron Mountain, Wąsek na podium

• Data publikacji: 17.02.2020, 16:36

Za nami weekend z Pucharem Kontynentalnym w amerykańskim Iron Mountain. W sobotnim konkursie, drugie miejsce wywalczył reprezentant Polski - Paweł Wąsek.

Sobotnie zawody zdecydowanie wygrał reprezentant Austrii Clemens Aigner, skacząc odpowiednio - 133 i 129,5 metra, dzięki czemu, drugiego Pawła Wąska wyprzedził o prawie 18 punktów. Polak zaś, lądował na - 130 oraz 135 metrze, ale w lepszych warunkach. Skład podium uzupełnił inny z Austriaków Markus Schiffner - 128,5 i 133 metry. Maciej Kot zajął 8., Stefan Hula 11., a Kacper Juroszek 29. miejsce.

W niedzielę ponownie zwyciężył Aigner, tym razem skacząc - 144 i 136 metrów. Schiffner, w porównaniu z sobotą, wskoczył na drugą pozycję - 129,5 oraz 128,5 metra, a na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Lovro Kos - 141,5 i 115,5 metra. Biało-Czerwoni spisali się dużo słabiej, gdyż najlepszy z nich Paweł Wąsek był dopiero 17. Hula uplasował się pięć lokat niżej, Juroszek siedem, a Kot dziewięć.