Łyżwiarstwo szybkie - MŚ: Janicki szósty, rekord Polski Czerwonki

• Data publikacji: 17.02.2020, 09:50

W Salt Lake City zakończyły się mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach. W wyścigu ze startu wspólnego Artur Janicki zajął 6. miejsce.

Artur Janicki na poszczególnych premiach wyścigu ze startu wspólnego zdobył 5 punktów. Na linii mety był dopiero 14. i nie powiększył dorobku punktowego. Ostatecznie jednak Polak został sklasyfikowany na 6. miejscu. Złoty medal zdobył Jorrit Bergsma. Holender na linii mety wyprzedził Kanadyjczyków - Jordana Belchosa i Antoine'a Gelinasa-Beaulieu'a. Marcin Bachanek zajął 23. miejsce. W zawodach kobiet Karolina Bosiek zdobyła 2 punkty na pierwszej premii. Na ostatnim okrążeniu była 17. i ostatecznie uplasowała się na 10. pozycji. Karolina Gąsecka była 13. z dorobkiem punktu. Wygrała Kanadyjka Ivanie Blondin przed Koreanką Bo-Reum Kim i Holenderką Irene Schouten.

Natalia Czerwonka zajęła 11. pozycję w rywalizacji na 1500 metrów. Reprezentantka Polski osiągnęła czas 1:53,568, który jest rekordem Polski. Rekord życiowy poprawiła także Karolina Bosiek. Druga z Polek była 18. z wynikiem 1:55,026. Po triumf sięgnęła Ireen Wust, która pokonała dystans w czasie 1:50,925. Podium uzupełniły Rosjanki - Jewgienia Lalenkowa (1:51,137) i Elizawieta Kazelina (1:51,418). Złoty medal dla Holandii także wśród mężczyzn. Wygrał Kjeld Nuis z wynikiem 1:41,664. Reprezentant Holandii był lepszy o 7 setnych od Thomasa Krola. Trzeci ze stratą pół sekundy był Amerykanin Joey Mantia. Marcin Bachanek zajął 21. miejsce, ustanawiając rekord życiowy - 1:45,610. Polacy zakończyli mistrzostwa z brązowym medalem w sprincie drużynowym kobiet.