Short track – PŚ: sensacja! Kamila Stormowska na podium!

• Data publikacji: 16.02.2020, 16:50

Nie powiodło się w niedziele Natalii Maliszewskiej, ale niespodziewanie i tak mieliśmy reprezentantkę Polski na podium wyścigu na 500 metrów podczas Pucharu Świata w Dordrechcie! Trzecie miejsce zajęła niespełna 20-letnia Kamila Stormowska!

Do półfinałów wyścigu na 500 metrów awansowały dwie reprezentantki Polski. Swój bieg pewnie wygrała Natalia Maliszewska, a wystarczający do awansu czas uzyskała też Kamila Stormowska. Dla tej drugiej już awans do tej fazy był sukcesem, bo pojawiła się w niej po raz pierwszy. Nieoczekiwanie jednak niespełna 20-letnia panczenistka z Elbląga nie zatrzymała się na tej fazie! Zajęła drugie miejsce w swoim biegu, dzięki czemu awansowała do finału! Nie udało się to niestety Natalii Maliszewskiej, którą sędziowie uznali winną upadku Chinki Qu Chunyu i wykluczyli z dalszej rywalizacji.

W historycznym finale Stormowskiej nie zjadła trema. W zamieszaniu spowodowanym przez Brytyjkę Elise Christie odnalazła się na tyle dobrze, że zdołała zająć trzecie miejsce, zostając tym samym drugą w historii (a także w ten weekend) Polką na podium pucharowych zawodów. Wyprzedziły ją jedynie dwie Holenderki. Najszybsza była Lara van Ruijven, a za nią linię mety przekroczyła Yara van Kerkhof.

Biało-Czerwonych zabrakło tym razem w decydujących biegach na 100 metrów. Zwycięstwo tymczasem odniosła Kim Ji-yoo z Korei Południowej przed Chinką Han Yu-tong i Rosjanką Sofią Proswirnową. W sztafecie Biało-Czerwone odpadły na etapie ćwierćfinałów, zajmując ostatnią pozycję w swoim biegu. Triumf odniosły natomiast Holenderki przed Kanadyjkami i Koreankami.

W wyścigu na 500 metrów mężczyzn Polaków w decydujących etapach zabrakło. Na podium stanęli Koreańczyk June Seo Lee, Belg Stijn Desmet i Kazach Abzal Ażgalijew, w dokładnie takiej kolejności. Również na 1000 metrów Polacy nie rywalizowali o najwyższe cele. Dublet zaliczyli Koreańczycy. Wygrał Park Ji-won, a drugi był Kim Dong-wook. Podium uzupełnił Steven Dubois z Kanady. Sztafetę wygrali Kanadyjczycy przed Holendrami i Chińczykami.