Biathlon - MŚ: Wierer triumfuje przed własną publicznością

• Data publikacji: 16.02.2020, 13:35

Włoszka Dorothea Wierer została mistrzynią świata w biegu pościgowym w Anterselvie. Na podium uplasowały się również Niemka Denise Herrmann i Norweżka Marte Olsbu Roeiseland. Monika Hojnisz-Staręga była 26.

Bieg pościgowy kobiet jako pierwsza rozpoczęła mistrzyni świata w sprincie Marte Olsbu Roeiseland. Siedem sekund za nią na trasę wyruszyła Amerykanka Susan Dunklee, a 21 Czeszka Lucie Charvatova. Najwcześniej z Polek wystartowała Monika Hojnisz-Staręga ze stratą 1:20.

Walkę o zwycięstwo w biegu pościgowym toczyły między sobą Marte Olsbu Roeiseland i Dorothea Wierer. Norweżka pomyliła się na pierwszym strzelaniu i pozwoliła się doścignąć Włoszce. Obie przybiegły razem na ostatnie strzelanie. Wierer pomyliła się na nim raz, a Olsbu musiała pokonać dwie karne rundy. Dorothea Wierer z wyraźną przewagą wyruszyła na ostatnią rundę i mogła celebrować zdobycie złotego medalu przed własną publicznością. Marte Olsbu Roeiseland wybiegła tuż przed Niemką Denise Herrmann i na ostatniej rundzie dwie znakomite biegaczki walczyły o srebro. Herrmann zaatakowała na podbiegu, odrywając się od Norweżki i to ona sięgnęła po srebro. Brązową medalistką została Marte Olsbu Roeiseland. Tuż za podium znalazła się Szwedka Hanna Oeberg i Niemka Vanessa Hinz.

Monika Hojnisz-Staręga szansę na dobry wynik zaprzepaściła na drugim strzelaniu, na którym dwukrotnie spudłowała. Polka bardzo dobrze biegła, ale dołożyła jeszcze jedno pudło na czwartym strzelaniu i ostatecznie uplasowała się na 26. miejscu. Awans z 47. pozycji na 34. zanotowała Kinga Zbylut. Magdalena Gwizdoń zajęła 55. miejsce, a Kamila Żuk nie wystartowała.