Tenis - WTA Hua Hin: fantastyczny mecz Linette, Polka zgarnia tytuł!

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 16.02.2020, 12:29

Drugi w karierze tytuł zawodów rangi WTA stał się faktem! Magda Linette po znakomitym spotkaniu pokonała Leonie Kung 6:3 6:2 i wygrała cały turniej. Po tym sukcesie Polka awansuje w rankingu WTA na najwyższe w karierze, 33. miejsce.

Magda Linette w przeciągu całego turnieju spisywała się bardzo dobrze. W drodze do finału pokonała kolejno Katerinę Bondarenko, Peng Shuai, Wang Xiyu oraz Patricię Marię Tig, tracąc tylko jednego seta w ćwierćfinałowym spotkaniu. Jej rywalką w finale była młodziutka Szwajcarka Leonie Kung, która była objawieniem turnieju, sensacyjnie eliminując dużo wyżej notowane zawodniczki. Pojedynek między obiema tenisistkami zapowiadał się pasjonująco.

Początek premierowej odsłony był dosyć wyrównany, a obie tenisistki badały nawzajem swoje umiejętności. U obu zawodniczek znakomicie funkcjonował pierwszy serwis, po którym zdobywały wiele punktów. W 6. gemie nastąpił jednak słabszy moment gry u Leonie Kung, a Magda Linette skrzętnie to wykorzystała i przełamała jej podanie, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 4:2. Do końca partii Polka utrzymywała solidny poziom i zapisała ją na swoje konto wynikiem 6:3.

Od początku drugiego seta Linette kontynuowała znakomitą grę. Już w pierwszym gemie przełamała rywalkę do zera i wyszła na komfortowe prowadzenie. U Szwajcarki coraz wyraźniej widać było zmęczenie spowodowane rozegraniem sporej ilości spotkań w krótkim czasie, a Polka kontrolowała wydarzenia na korcie. Ostatecznie Magda Linette zapisała na konto drugą partię wynikiem 6:2, zwyciężając w całym spotkaniu 2:0.

Dla poznanianki to drugi tytuł rangi WTA w karierze, a poprzedni zdobyła na Bronxie w sierpniu ubiegłego roku, pokonując w finale Włoszkę, Camilę Giorgi 5:7 7:5 6:4. Po sukcesie w Hua Hin Magda Linette w poniedziałek znajdzie się na najwyższym w karierze, 33. miejscu w rankingu WTA.

Magda Linette (POL) [5] - Leonie Kung (SUI) [Q) 6:3 6:2