Żeglarstwo - MŚ: złoto dla Niemca, Polacy daleko

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 16.02.2020, 11:22

W Melbourne zakończyły się mistrzostwa świata w klasie Laser Standard. Tytuł mistrzowski wywalczył Niemiec Philipp Buhl. Tadeusz Kubiak zajął 38. pozycję.

W niedzielę rozegrano trzy ostatnie wyścigi regat. W grupie złotej Tadeusz Kubiak plasował się w końcówce stawki. Polak dobrze rozpoczął regaty, ale z dnia na dzień było coraz gorzej. Dziś finiszował na 34., 39. i 37. pozycji. Kubiak ostatecznie zakończył regaty na 38. miejscu. W grupie srebrnej rywalizował Jakub Rodziewicz i radził sobie w niej bardzo dobrze. Tylko raz wypadł z dziesiątki. Ostatnie trzy wyścigi kończył na kolejno dziewiątej, szóstej i pierwszej pozycji. Dało mu to awans na 45. lokatę w końcowej klasyfikacji. Polacy będą skupiali się teraz na przygotowaniu do regat Pucharu Świata w Genui, gdzie będą walczyli o olimpijską przepustkę.

Niemiec Philipp Buhl przystępował do ostatniego dnia z pozycji lidera zawodów. Niemiec nie ustrzegł się błędów, ale jego rywale podobnie i obronił swoją pozycję, zdobywając swój pierwszy tytuł mistrza świata. Na drugim miejscu ze stratą 12 punktów uplasował się reprezentant gospodarzy Matt Wearn. Podium uzupełnił utytułowany Chorwat Tonci Stipanović. Te zawody były kwalifikacjami olimpijskimi dla Oceanii. Przepustki na igrzyska wywalczyli przedstawiciele Samoa i Papua Nowej Gwinei.