Badminton - ME U15: Polacy bez medalu

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 15.02.2020, 21:55

Mateusz Golas oraz debel Jakub Melaniuk/Aleksander Mitroszewski zagrali w ćwierćfinałach Mistrzostw Europy młodzików w badmintonie. Do podium brakowało sporo.

Mateusz Golas dziś zagrał dwa mecze. Najpierw w świetnym stylu pokonał rozstawionego z numerem 9/16 Szkota Matthewa Waringa 21:13 i 21:18. W ćwierćfinale trafił jednak nasz zawodnik na rozstawionego z jedynką Duńczyka Williama Bogebjerga, który w Lievin miażdży kolejnych rywali niczym czołg. Nie oddał w turnieju jednego seta, wydaje się, że nawet specjalnie się nie zmęczył. To nazwisko jest warte zapamiętania, bo niedługo osiągnie poziom Viktora Axelsena czy Andersa Antonsena. Golasa też zmiażdżył, w drugim secie oddał Polakowi tzry punkty.

Michał Melaniuk i Olek Mitroszewski grali dzisiaj aż trzy mecze. Najpierw pewnie pokonali duet szwedzki Hugo Hansson/Felix Lindebald, by w kolejnej rundzie wyeliminować po dwóch wyrównanych, ale zakończonych minimalną wygraną setach rozstawionych z numerem 5/8 Niemców Justina Danga i Luisa Pongratza. W ćwierćfinale zagrali też dobry mecz. Niestety rozstawieni z 3/4 Duńczycy Mads Andersson i Otto Reiler okazali się lepsi - w obu setach wygrywali do 15.

Melaniuk wraz z Julią Wójcik rozstawieni byli w mikście z numerem 3/4, więc byli raczej faworytami meczu II rundy (w pierwszej mieli wolny los) z Francuzami Erwanem Hamelem i Elsą Jacob. Niestety o przegranej zadecydował pierwszy set, bardzo slaby w wykonaniu naszej pary. Kolejne dwa były już niezwykle wyrównane, zakończyły się grą na przewagi. Polacy wyrwali drugą partię, trzecią niestety przegrali 23:25, choć w jednym z decydujących momentów na ich niekorzyść pomylił się sędzia liniowy nie wywołując ewidentnego dość autu.

Wójcik i Jacob spotkały się na korcie jeszcze raz w meczu debli dziewcząt. Tu jednak już takich emocji nie było. Francuska para (partnerką Jakob była Malya Hoareau) pokonała Julię i Maję Janko, rozstawione z numerem 5/8 w dwóch setach. Wcześniej nasza para wyeliminowała Finki Tuulię Santallahti i Jasmin Silvolę w dość jednostronnym pojedynku. Nie pograła sobie także Janko w singlu. Po wczorajszych dwóch wygranych dziś przyszła wysoka porażka z faworyzowaną Bułgarką Kaloyaną Nalbantovą. Przegrał też swój pierwszy mecz na francuskich mistrzostwach drugi nasz debel - Mikołaj Morawski i Krzysztof Podkowiński nie sprostali Ukraińcom Oleksandrowi Chyrunowi i Danylo Matsowi.

W mistrzostwach dominują Duńczycy i Rosjanie. Ci pierwsi zapewnili sobie pięć medali, drudzy - cztery. Trzy krążki pojadą do Szwecji i Turcji, dwa zostaną we Francji, po jednym w udziale przypadły Anglii, Bułgarii i Finalndii.

Wyniki Polaków

Skład półfinałów

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.