Narciarstwo alpejskie – PŚ: rewelacyjna Robinson wygrywa w Kranjskiej Gorze!

• Data publikacji: 15.02.2020, 14:05

Pod nieobecność Mikaeli Shiffrin, która zapowiedziała przerwę od startów po nagłej śmierci jej ojca, za główną faworytkę w konkurencjach technicznych uważana jest Petra Vlhova. W sobotę w Kranjskiej Gorze Słowaczka potwierdziła to w pierwszym przejeździe slalomu giganta w Kranjskiej gorze, lecz ostatecznie była druga. Wygrała rewelacyjna Nowozelandka Alice Robinson. Na trzecim stopniu podium ex aequo stanęły Słowenka Meta Hrovat i Szwajcarka Wendy Holdener.

Po pierwszym przejeździe zmagań w Kranjskiej Gorze prowadziła Petra Vlhova z wynikiem 57,46. Słowaczka miała 0,24 sekundy przewagi nad utalentowaną Nowozelandką Alice Robinson. Trzecia na półmetku zawodów była reprezentantka gospodarzy Meta Hrovat z rezultatem o 0,77 s słabszym od Vlhovej. Młoda Słowenka stanęła tym samym przed szansą na drugie podium w karierze i pierwsze od ponad dwóch lat. Niewiele traciły jednak do niej Szwajcarka Wendy Holdener i Włoszki Marta Bassino oraz Frederica Brignone.

W drugim przejeździe rewelacyjnie spisała się Alice Robinson. Zaledwie 18-letnia narciarka wygrała z łącznym czasem 1:54,32, a Vlhovą, która spadła na drugie miejsce, wyprzedziła o 0,34 s. To jej drugi triumf w karierze i trzecie podium. Jak dotąd każde z nich osiągała w gigancie. W ubiegłym roku była druga na zakończenie poprzedniego sezonu w Soldeu i najlepsza na inaugurację trwającego Solden. Trzecie miejsce utrzymała Meta Hrovat, lecz zrównała się z nią Wendy Holdener. Do triumfatorki straciły 1,59 s. Tylko 0,01 s do podium zabrakło Marcie Bassino, a 0,06 Słowence Tinie Robnik.