Biathlon - MŚ: drugie złoto Roeiseland, słabe Polki

• Data publikacji: 14.02.2020, 16:15

Marte Olsbu Roeiseland zdobyła w Anterselvie swój drugi złoty medal biathlonowych mistrzostw świata. Tym razem, Norweżka wygrała bieg sprinterski na 7,5 kilometra. Polki znów spisały się poniżej oczekiwań kibiców.

Norweżka Marte Olsbu Roeiseland zdobyła swój drugi złoty medal na MŚ w Anterselvie. Dziś, z czasem - 21:13.1, wygrała sprint na 7,5 kilometra, myląc się tylko raz podczas strzelania. A to było kluczowe, gdyż na trasie bywało momentami bardzo wietrznie. Drugie, sensacyjne miejsce zajęła doświadczona Amerykanka Susan Dunklee, która nie pomyliła się wcale i straciła niecałe siedem sekund do zwyciężczyni. Prawdopodobnie byłoby złoto, gdyby nie fakt, że na ostatnich metrach zawodniczka się już słaniała na nogach... i to dosłownie. Brąz wpadł na konto Czeszki Lucie Charvatovej. Mimo że miała karną rundę, to zdołała fantastycznie finiszować i wskoczyć na najniższy stopień podium.

Polki znów spisały się poniżej oczekiwań. Najlepszą z nich była Monika Hojnisz-Staręga, która sklasyfikowana została na 28. miejscu. Choć początek w jej wykonaniu był wyborny. Jako jedna z nielicznych była bezbłędna na pierwszym strzelaniu, a dokładając do tego szybki bieg, zanosiło się na coś miłego. Później jednak były dwa pudła i wolniejszy bieg, więc skończyło się na rozbudzonych nadziejach tylko. Pozostałe panie zajęły jeszcze bardziej odległe pozycje. Kinga Zbylut finiszowała jako 47., Magdalena Gwizdoń 54., a Kamila Żuk 58.

1. Marte Olsbu Roeiseland - NOR - 21:13.1 (0+1)