Tenis - WTA Hua Hin: Linette w półfinale!

• Data publikacji: 14.02.2020, 12:20

Magda Linette nie zatrzymuje się w turnieju WTA w tajlandzkim Hua-Hin i jest już w półfinale. W 1/4 finału, Polka ograła Chinkę Xiyu Wang - 2:6, 6:3, 6:3.

Magda idzie przez ten turniej jak burza, ale początek dzisiejszego meczu z Wang nie zapowiadał nic dobrego. Chinka zaczęła bardzo mocno i szybko uzyskała prowadzenie - 4:0. Linette odrobiła wprawdzie dwa gemy, ale to wszystko na co ją było stać w tym secie, który Chinka ostatecznie wygrała - 6:2. Druga partia tylko na początku była wyrównana, a z każdą kolejną piłką, Polka stopniowo zwiększała swoją przewagę i to ona tym razem okazała się lepsza w stosunku - 6:3. O zwycięstwie decydował więc set numer trzy. Magda szybko zdobyła trzy gemy i kontrolowała poczynania na korcie, po raz drugi triumfując - 6:3 i awansowała tym samym do półfinału. Rywalką w walce o finał będzie Rumunka Maria Patricia Tig.