Biathlon - MŚ: złota Norwegia, Polacy zdublowani

• Data publikacji: 13.02.2020, 16:30

Reprezentacja Norwegii wygrała we włoskiej Anterselvie rywalizację sztafet mieszanych, która rozpoczęła biathlonowe mistrzostwa świata. Polska drużyna zajęła dalekie 17. miejsce.

Na początek biathlonowych mistrzostw świata, które rozpoczęły się właśnie we włoskiej Anterselvie, odbyła się rywalizacja sztafet mieszanych. Zawodnicy i zawodniczki walczyli na dystansie 4x6 kilometrów. Złote medale trafiły do Norwegii w składzie - Marte Olsbu Roeiseland, Tiril Eckhoff, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe. Pokonali oni tę trasę w czasie - 1:02:27.7, zaliczając siedem pudeł i zyskując ponad 15 sekund przewagi nad drugą ekipą. A na drugi miejscu finiszowali gospodarze Włosi - Lisa Vittozzi, Dorothea Wierer, Lukas Hofer, Dominik Windisch, którzy mylili się sześciokrotnie. Najlepiej na strzelaniu wypadli Czesi, którzy uzupełnili skład podium. Eva Kristejn-Puskarcikova, Marketa Davidova, Ondrej Moravec i Michal Krcmar pomylili się tylko dwa razy, tracąc do zwycięzców prawie 31 sekund.

Bardzo słabo wypadli Biało-Czerwoni, którzy zajęli dalekie 17. miejsce. Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek zostali zdublowani. Niestety, jak się pudłuje czternastokrotnie, to biega się też karne rundy, czego efektem jest późniejsze zdublowanie przez najlepszych.

1. Norwegia - 1:02:27.7 (0+7)