Tenis – WTA Hua Hin: świetny mecz Linette! Zagra w ćwierćfinale

• Data publikacji: 13.02.2020, 13:25

Magda Linette pokonała Shuai Peng w drugiej rundzie turnieju w Hua Hin. Dzięki zwycięstwu nad Chinką Polka zagra w ćwierćfinale zmagań w Tajlandii.

W pierwszym secie spotkania przez długi czas nieco lepiej spisywała się Shuai Peng. Doświadczona Chinka dwukrotnie zdobywała przewagę przełamania. Na szczęście Magda Linette lepiej spisała się w decydujących momentach partii. Dzięki temu zwyciężyła tego seta 7-5.

W drugiej części spotkania Chinka straciła już motywację do walki. Wygrała tylko jednego gema. Po niespełna 30 minutach gry Linette mogła się cieszyć z partii wygranej 6-1 i awansu do ćwierćfinału. W kolejnym spotkaniu nasza tenisistka znów będzie faworytką i ponownie zmierzy się z Chinką. Tym razem po drugiej stronie kortu stanie 18-letnie Xiyu Wang.

Magda Linette (POL) [5] – Shuai Peng (CHN) 7-5 6-1