Tenis – WTA Petersburg: porażka Rosolskiej i Tomljanovic

• Data publikacji: 12.02.2020, 19:30

Alicja Rosolska w parze z Australijką Alją Tomljanovic odpadła z turnieju w Petersburgu już w pierwszej rundzie. Po super tiebreaku lepsze okazały się Rosjanka Anastazja Potapowa i Kazaszka Julia Putincewa.

Spotkanie lepiej rozpoczęły Alicja Rosolska i Alja Tomljanović. Polsko-australijski duet prowadził już w pierwszej partii 4-1. Niestety od tego momentu pięć gemów z rzędu wygrały rywalki. Anastazja Potapowa i Julia Putincewa serwowały już zatem by wygrać partię otwarcia 6-4, ale ostatecznie do jej rozstrzygnięcia potrzebny był tiebreak. Górą w nim był niestety duet rosyjsko-kazachski, który wygrał 7-4.

W drugim secie Rosolska i Tomljanovic ponownie miały przewagę przełamania. Prowadziły już 4-2, lecz znowu tę przewagę wypuściły. Na szczęście tym razem końcówka seta należała do nich. Wygrały drugą odsłonę spotkania 6-4 doprowadzając tym samym do super tiebreaka.

Niestety w decydującej rozgrywce Potapowa i Putincewa od samego początku nie dały Polce i Australijce najmniejszych szans na sukces. Bardzo szybko wyszły na prowadzenie 6-0, a ostatecznie zwyciężyły 10-3. Polka od dłuższego czasu ma problem z dotarciem dalej niż do drugiej rundy w jakimkolwiek turnieju. Jeśli to się nie zmieni będzie kontynuować spadek w rankingu i może stracić szansę na występ w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Anastazja Potapowa/Julia Putincewa (RUS/KAZ) – Alicja Rosolska/Alja Tomljanovic (POL/AUS) 7-6(4) 4-6 [10-3]