Tenis – WTA Hua Hin: Kawa nie sprostała faworytce

• Data publikacji: 12.02.2020, 12:55

Katarzyna Kawa przegrała w drugiej rundzie turnieju w Hua Hin. Polka w dwóch setach uległa Chince Qiang Wang. Tenisistka z Azji jest w Tajlandii rozstawiona z "trójką", a w niedawno zakończonym Australian Open pokonała nawet Serenę Williams.

Bardzo długi był pierwszy gem wtorkowego spotkania. Niestety zakończył się on przełamaniem na korzyść Qiang Wang. Katarzyna Kawa grała całkiem solidnie, ale rywalka była skuteczna przy własnym podaniu, dzięki czemu kontrolowala przebieg meczu. Ostatecznie pierwszą partię Wang wygrała 6-3, a ostatni gem seta był niemal równie długi co pierwszy. Kawa obroniła dwie piłki setowe, ale z trzecią sobie już nie poradziła.

W drugiej partii faworytka prowadziła już 3-0. Kiedy jednak wydawało się, że jej triumf jest kwestią kilkunastu minut nastąpiło pewne przebudzenie po stronie Polki. Poprawiła jakość swojej gry i doprowadziła do wyrównania. Końcówka seta była wojną nerwów. Chinka zdobyła breaka na 5-3 po czym serwowała po mecz, ale nie zachowała zimnej głowy. Niestety stojąca pod ścianą Polka przy swoim serwisie również nie utrzymała nerwów na wodzy i ostatecznie przegrała drugą część spotkania 4-6.

Qiang Wang (CHN) [3] – Katarzyna Kawa (POL) 6-3 6-4