Tenis – WTA Hua Hin: ekspresowe zwycięstwo Linette

• Data publikacji: 12.02.2020, 13:30

Magda Linette po zaledwie 66 minutach gry cieszyła się w środę z awansu do drugiej rundy turnieju w Hua Hin. Polka pokonała Katerynę Bondarenko z Ukrainy tracąc zaledwie cztery gemy.

Od samego początku to spotkanie układało się po myśli Magdy Linette. Poznanianka rozpoczęła mecz od przełamania rywalki. Cały czas dominowała na korcie i trzymała bezpieczną przewagę nad Kateryną Bondarenko. Po 33 minutach mogła zapisać sobie na koncie zwycięstwo 6-3 w pierwszej partii.

Bardzo podobny przebieg miał drugi set. Już w pierwszym gemie Polka zdobyła przewagę breaka, a potem dobrą grą kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. Efekt? Identyczne zakończenie jak kilkadziesiąt minut wcześniej – kilkadziesiąt minut gry i set wygrany 6-2. Teraz Linette czeka starcie z Chinką Shuai Peng. Nasza reprezentantka będzie faworytką tego spotkania, ale zawodniczka z Państwa Środka to tenisistka zdolna do niespodzianek.

Magda Linette (POL) [5] – Kateryna Bondarenko (UKR) 6-2 6-2