Tenis - ATP Rotterdam: urodzinowa porażka Hurkacza

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 11.02.2020, 21:52

Hubert Hurkacz sprawił sobie niemiłą niespodziankę w 23. urodziny. W pierwszej rundzie turnieju ATP w Rotterdamie poległ z rozstawionym z "2", Stefanosem Tsitsipasem 7:6(2) 3:6 1:6.

Premierową odsłonę świetnie rozpoczął dzisiejszy jubilat, Hubert Hurkacz, który już w 3. gemie przełamał rywala. Polak prezentował solidną grę przez pozostałą część seta, dzięki czemu w 10. gemie miał szansę zakończyć pierwszego seta, mając na koncie trzy piłki setowe. Niestety, popularny "Hubi" zaczął popełniać proste błędy i nie wykorzystał tych szans, a następnie został przełamany. Ostatecznie o losach partii zdecydował tiebreak, w którym Hurkacz zaczął prezentować poziom z początku seta i wygrał go w stosunku 7:2.

Polak kontynuował swoją świetną grę w kolejnej części, dzięki czemu już w pierwszym gemie serwisowym Tsitsipasa zanotował brejka i wyszedł na prowadzenie 2:0. Niestety, w tej chwili nastąpiła całkowita zapaść w grze Hurkacza, z której do końca meczu nie mógł wybrnąć. Od tego momentu wygrał tylko 2 gemy, a przegrał aż 12(!) i ostatecznie przegrał cały mecz w stosunku 1:2.

W kolejnej rundzie Stefanos Tsitsipas zmierzy się z reprezentantem Słowenii, Aljazem Bedene.

Hubert Hurkacz (POL) - Stefanos Tsitsipas [2] (GRE) 7:6(2) 3:6 1:6