Tenis - ATP Rotterdam: Hurkacz w ćwierćfinale debla!

• Data publikacji: 10.02.2020, 14:05

Hubert Hurkacz i jego kanadyjski partner Felix Auger-Aliassime awansowali do ćwierćfinału halowego turnieju ATP w Rotterdamie, pokonując holendersko-chorwacki duet Wesley Koolhof/Nikola Mektić - 6:3, 7:6 (11:9).

Początek pierwszego seta był niezwykle wyrównany, ale tylko do stanu - 2:2. Później, Polak z Kanadyjczykiem konsekwentnie punktowali swoich rywali, wygrywając ostatecznie tę partię - 6:3. W drugiej odsłonie mieliśmy praktycznie wszystko. Prowadzenie Koolhofa i Mekticia, potem zmiana, aż wreszcie o losach tego meczu seta musiał zdecydować tie-break... bardzo długi tie-break. W nim, Hurkacz i Auger-Aliassime mieli już cztery piłki meczowe, ale rywale się wybronili i było - 6:6. Kolejne wymiany były niezwykle zacięte, ale ostatecznie zwycięskie dla "polskiego" debla - 11:9. W walce o półfinał rywalami Polaka i Kanadyjczyka będzie para - Raven Klaasen/Oliver Marach lub Sander Arends/David Pel.

(POL) Hubert Hurkacz/Felix Auger-Aliassime (CAN) 6, 7(11)

(NED) Wesley Koolhof/Nikola Mektić (CRO) 3, 6(9)