Short track - PŚ: Maliszewska 5. na 500 metrów

• Data publikacji: 09.02.2020, 17:03

W Dreźnie zakończyła się kolejna runda Pucharu Świata w short tracku. Natalia Maliszewska zajęła 5. miejsce w rywalizacji na 500 metrów.

W ćwierćfinale zmagań na 500 metrów kobiet mieliśmy aż trzy reprezentantki. Nicole Mazur i Kamila Stormowska odpadły z rywalizacji, a Natalia Maliszewska wygrała swój wyścig. Bieg półfinałowy nie poszedł jednak po myśli brązowej medalistki mistrzostw Europy. Maliszewska zajęła w nim 4. miejsce za Kim Boutin, Chunyu Qu i Petrą Jaszapati. Reprezentantka Polski trafiła do finału B, gdzie prowadziła od startu do mety. Ostatecznie Natalia Maliszewska została sklasyfikowana na 5. pozycji. W finale triumfowała Kim Boutin przed Chunyu Qu, Larą van Ruijven oraz Min Jeong Choi.

W tej samej konkurencji mężczyzn Szymon Wilczyk, Łukasz Kuczyński i Paweł Adamski nie dotarli nawet do ćwierćfinału. Po triumf sięgnął Kanadyjczyk Steven Dubois. Na podium stanęli także Shaolin Sandor Liu i Melle van'T Wout. Ji Won Park wygrał zawody na 1500 metrów. Reprezentant Korei Południowej wyprzedził Semena Elistratowa i Johna-Henry'ego Kruegera. Rafał Anikej zajął 6. miejsce w swoim półfinale. W ćwierćfinale odpadł Karol Nieścier. Wśród kobiet szybko z rywalizacją pożegnały się Patrycja Maliszewska i Magdalena Zych. Na podium stanęły Suzanne Schulting, Sofia Proswirnowa i Tifany Hout Marchand.