Hokej - el. IO 2022: Polska lepsza od Kazachstanu. Gramy dalej o igrzyska w Pekinie!

• Data publikacji: 09.02.2020, 14:12

Polscy hokeiści wygrali w decydującym meczu 3. rundy kwalifikacji do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku z Kazachstanem - 3:2, awansując tym samym do zasadniczej fazy eliminacji.

Polska 3:2 Kazachstan (1:0, 1:2, 1:0)

Ciura, Przygodzki, Urbanowicz - Boyd (2)

Nastroje i emocje przed tym starciem były niezwykle bojowe i to w obu drużynach. Zwycięzca brał wszystko, czyli awans do decydującej fazy kwalifikacji o ZIO w Pekinie w 2022 roku. Faworytem byli rzecz jasna Kazachowie, ale Polacy, po dwóch wysokich zwycięstwach z Holandią (8:0) i Ukrainą (6:1), nie zamierzali się łatwo poddać. Tak też się stało, gdy w 8. minucie, prowadzenie dał naszej drużynie zawodnik GKS-u Tychy - Bartosz Ciura. Do końca pierwszej tercji wynik się już nie zmienił i zapachniało sensacją. Jeszcze większą sensacją zapachniało w połowie drugiej odsłony, gdy na 2-0, po podaniu Oskara Jaśkiewicza trafił Martin Przygodzki. Odpowiedź Kazachów była jednak natychmiastowa, a kontakt dał im Dutsin Boyd, wykorzystując zagranie Curtisa Valka. Pięć minut później był już remis, a na listę strzelców, ponownie wpisał się Boyd. To nie podłamało Polaków, którzy w pierwszych sekundach ostatniej tercji zadali, jak się potem okazało decydujący cios. Filip Komorski podał krążek do doświadczonego Macieja Urbanowicza i było - 3:2. Sensacja stała się więc faktem, dzięki czemu to polscy hokeiści powalczą o awans na igrzyska w Pekinie.