Narciarstwo dowolne - PŚ: nowi liderzy w skokach akrobatycznych

• Data publikacji: 08.02.2020, 12:11

W amerykańskim Deer Valley trwa kolejna runda Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym. W skokach akrobatycznych triumfowali Aliaksandra Ramanouskaja i Maksim Burow. Zostali oni liderami Pucharu Świata.

Ramanouskaja zajęła 2. miejsce w kwalifikacjach. W finałach Białorusinka była zdecydowanie lepsza od rywalek. Aliaksandra Ramanouskaja wygrała pierwszy finał oraz ścisły finał. W decydującej fazie zawodów wykonała praktycznie bezbłędnie najtrudniejszą ewolucję w tych zawodach i uzyskała notę 106,74. Reprezentantka Białorusi jako jedyna osiągnęła wynik ponad 100 punktów. Druga Megan Nick uzyskała rezultat 83,89. W Stanach Zjednoczonych zabrakło Chińczyków, w tym zwyciężczyni dwóch pierwszych rund Mengtao Xu. Ramanouskaja triumfowała po dwóch drugich miejscach za Chinką i została nową liderką klasyfikacji.

Wśród mężczyzn dwie pierwsze rundy wygrał Guanqpu Qi. Chińczyk był nieobecny w Deer Valley i stracił koszulkę lidera na rzecz Maksima Burowa. Rosjanin wyprzedził chińskiego narciarza o 9 punktów dzięki zwycięstwu w dzisiejszych zawodach. Podobnie jak Ramanouskaja, Burow był drugi w kwalifikacjach, a potem bezkonkurencyjny w finałach. W drugim przejeździe Rosjanin wykonał niebywale trudny skok, zdobywając 139 na 150 możliwych punktów. Najbliżej pokonania Burowa był Noe Roth. Szwajcar uzyskał wynik 126,91. Podium uzupełnił starszy brat Maksima Burowa, Ilja.