Hokej - el. IO 2022: drugie wysokie zwycięstwo Polaków!

• Data publikacji: 07.02.2020, 12:30

Polacy odnieśli drugie zwycięstwo w pre-eliminacjach do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Tym razem, Biało-Czerwoni wysoko ograli Ukraińców - 6:1.

Polska 6:1 Ukraina (1:1, 2:0, 3:0)

Starzyński, Przygodzki, Marzec, Kolusz, Kapica, Komorski - Taran

Mecz z Ukrainą nie zaczął się zbyt dobrze dla polskich hokeistów, choć na samym początku gra była wyrównana. W 16. minucie gry, Pavlo Taran zdobył bramkę dla naszych rywali, wykorzystując znakomite podanie Vladimira Aleksyuka. Odpowiedź Polaków przyszła jeszcze w tej tercji, w ostatnich jej sekundach. Krystian Dziubiński zagrał krążek do Filipa Starzyńskiego i było - 1:1. W kolejnych odsłonach strzelali już tylko nasi hokeiści. Po trafieniach Martina Przygodzkiego i Szymona Marca (w osłabieniu), po drugiej tercji, było już - 3:1. Początek ostatniej części to ekspresowy gol Marcina Kolusza, zdobyty w przewadze. W kolejnych minutach, na listę strzelców, wpisali się jeszcze Damian Kapica oraz Filip Komorski, który ustalił końcowy rezultat na - 6:1. W niedzielę zatem, Polacy zagrają o bezpośredni awans do kolejnej rundy z ekipą Kazachstanu.