Hokej - el. IO 2022: udany początek Polaków

• Data publikacji: 06.02.2020, 12:13

Za dwa lata trwać będą już igrzyska olimpijskie w Pekinie. Turniej prekwalifikacyjny rozpoczęli polscy hokeiści, którzy pewnie wygrali 8:0 z Holandią.

Polscy hokeiści przystąpili do prekwalifikacji olimpijskich w 3. rundzie. Jest to ostatnia faza przed właściwymi kwalifikacjami, do których awansują jedynie zwycięzcy turniejów prekwalifikacyjnych. Zmagania w Nur-Sułtanie Polacy rozpoczęli od meczu z Holendrami, czyli teoretycznie najłatwiejszym rywalem. W pierwszej tercji meczu nasi zawodnicy pokazali, jak wykorzystywać przewagę liczebną. Już w 3. minucie wynik w przewadze mocnym strzałem otworzył Arkadiusz Kostek. W pierwszej odsłonie meczu trafienia w sytuacji gry 5:4 dołożyli Aron Chmielewski i Maciej Urbanowicz.

Kolejnego gola w przewadze w 5. minucie drugiej tercji strzelił Paweł Zygmunt. W tej odsłonie gry różnicę bramkową powiększyli raz Patryk Wajda i dwukrotnie Oskar Jaśkiewicz. Po 40 minutach przy stanie 7:0 doszło do zmiany w polskiej bramce. Johna Murraya zastąpił Michał Kieler. W ostatniej części gry Polacy zdobyli tylko jedną bramkę. Na 10 minut przed końcem wynik na 8:0 ustalił Filip Komorski. Co ważne, polscy bramkarze zachowali czyste konto.

Przed polskimi hokeistami teraz trudniejsze spotkania. Jutro Biało-Czerwoni zmierzą się z Ukraińcami, a w niedzielę w być może w decydującym spotkaniu, z Kazachstanem.

Polska - Holandia 8:0 (3:0, 4:0, 1:0)