WTA Nottingham: pierwszy w tym roku tytuł Rosolskiej!

• Data publikacji: 17.06.2018, 13:25

Alicja Rosolska i Amerykanka Abigail Spears wygrały turniej WTA w angielskim Nottingham! W finale pokonały w dwóch setach rumuńsko-brytyjski duet Mihaela Buzarnescu/Heather Watson. Dla Rosolskiej i Spears to pierwsze turniejowe zwycięstwo w  cyklu WTA World Tour w tym roku!

W pierwszym secie Rosolska i Spears zaczęły nie najlepiej. Pozwoliły rywalkom przełamać się w drugim gemie seta i po kilku minutach gry przegrywały 0-3. Wówczas jednak polsko-amerykański duet zaczął przejmować inicjatywę na korcie. Aż 6 wygranych gemów z rzędu pozwoliło im wygrać pierwszą partię.

Drugi set był bardziej wyrównany. Znów jako pierwsze przełamały Buzarnescu i Watson, dokonując tego w 3. gemie. Rosolska i Spears wyrównały stan seta w gemie 6. Od tej pory serwujące były w stanie utrzymać swoje podanie, dlatego też set zakończył się dopiero w tiebreaku. Tenże również był wyrównany, ale zakończył się zwycięstwem 7-5 Polki i Amerykanki!

Alicja Rosolska/Abigail Spears (POL/USA) – Mihaela Buzarnescu/Heather Watson (ROU/GBR) 6-3 7-6(5)