Judo - European Open: dobry występ Kułagi w Odivelas

• Data publikacji: 02.02.2020, 19:01

Na zakończenie dwudniowych zmagań zawodów rangi European Open w Odivelas Paula Kułaga stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii do 78 kg. Polka pokonała w walce o brąz drugą z naszych reprezentantek - Annę Załęczną.

Cztery miejsca punktowane, w tym jedno miejsce na podium - to dorobek polskich judoczek startujących w Odivelas. Znacznie "podreperowały" go nasze zawodniczki startujące w najcięższej kategorii wagowej - do 78 kg. Trzeba przyznać, że biało - czerwone w dobrym stylu wykorzystały nieco mniejszą obsadę zawodów.

By znaleźć się w półfinale należało wygrać dwie walki. Z tej szansy skorzystała Anna Załęczna. Zawodniczka KS Judo Toruń najpierw w 1/8 finału pokonała Francuzkę Lucie Dupin, a następnie w ćwierćfinale uporała się z Holenderką Marit Kamps. Obie walki 24-latka wygrała przed czasem. W jej ślady nie poszła z kolei Kułaga, która po zwycięstwie w inauguracyjnym pojedynku nad Portugalką Filipę Sousą, musiała potem uznać wyższość Włoszki Annalisy Calagreti.

W kolejnych starciach reprezentantki Polski miały zmienne szczęście. Załęczna przegrała w półfinale z Brazylijką Beatriz Souzą, a Kułaga pokonała w I rundzie repasaży Rosjankę Sofiię Pirogovą. Los chciał, że w pojedynku o brąz zmierzyły się dwie biało - czerwone, a zwycięsko z tej rywalizacji wyszła zawodniczka TDK Trzcianka.

Siódme miejsca w portugalskim turnieju zajęły Aleksandra Kaleta (-52 kg) oraz Natalia Kropska (-63 kg), a we wcześniejszych fazach zmagań odpadały: Arleta Podolak (-57 kg), Agata Zacheja (-63 kg), a także Paulina Dziopa (-78 kg).