ATP Stuttgart: Matkowski bez tytułu

• Data publikacji: 17.06.2018, 12:47

Marcin Matkowski i Szwed Robert Lindstedt ulegli w finale turnieju rangi ATP 250 w Stuttgarcie reprezentantom gospodarzy. Philipp Petzschner i Tim Puetz wygrali w dwóch, dość wyrównanych setach. Polak musi więc jeszcze poczekać na pierwsze w tym sezonie turniejowe zwycięstwo.

Pierwszy set dzisiejszego spotkania był bardzo wyrównany. Wszyscy czterej tenisiści byli niezawodni przy swoim podaniu. Wobec tego nie oglądaliśmy choćby jednej szansy na przełamanie dla którejś z par i set zakończył się tiebreakiem. Do stanu 5-5 obydwie pary szły "łeb w łeb", jednak w końcówce to niesieni dopingiem swoich kibiców Niemcy okazali się skuteczniejsi i zdobyli dwa kolejne punkty.

Drugi set wyglądał podobnie, z tą różnicą, iż Petzschner i Puetz zdołali przełamać Matkowskiego i Lindstedta już w drugim gemie tego seta. Dzięki pewnym rękom przy swoim podaniu obronili przewagę i wygrali to spotkanie.

Philip Petzschner/Tim Puetz (GER) – Marcin Matkowski/Robert Lindstedt (POL) 7-6(5) 6-3