Tenis - AO: było blisko, ale gospodarze okazali się lepsi

• Data publikacji: 29.01.2020, 16:09

Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali po dramatycznym boju w ćwierćfinale miksta Australian Open z duetem gospodarzy - Astra Sharma/John-Patrick Smith - 6:3, 6:7 (4:7), 3:10 i odpadli z dalszej rywalizacji.

Polski mikst udanie rozpoczął ten mecz, bo od prowadzenia - 3:1. Australijczycy potrafili jednak doprowadzić do wyrównania - 3:3, ale to było wszystko co mogli w tej partii ugrać. Kolejne trzy gemy padły łupem Igi i Łukasza, a co za tym idzie, wygrali oni tego seta - 6:3. Druga odsłona od samego początku, aż do ostatnich piłek była niezwykle zacięta. O jej losach, musiał decydować tie-break, w którym wydawało się, że Polacy zakończą ten mecz. Stało się jednak inaczej, gdyż Sharma i Smith zwyciężyli - 7:4, doprowadzając w ten sposób do dodatkowego seta. Niestety, w nim rywale poszli za ciosem i pewnie triumfowali - 10:3, awansując tym samym do półfinału Australian Open.