Tenis - AO: Wawrinka wygrywa po thrillerze, Nadal lepszy od Kyrgiosa

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 27.01.2020, 15:50

Za nami ostatnie pojedynki ⅛ finału. Swoje mecze pewnie wygrali Alexander Zverev i Dominic Thiem. W 5-setowym boju lepszy od Daniła Miedwiediewa okazał się natomiast Stan Wawrinka, a w najciekawszym spotkaniu dnia triumfował Rafael Nadal, który 3:1 pokonał reprezentanta gospodarzy - Nicka Kyrgiosa.

Znakomite spotkanie rozegrał dziś Dominic Thiem, który w trzech setach pokonał Gaela Monfilsa. Mecz był pełen efektownych wymian i gry przy siatce. Austriak dominował od początku do końca - zaliczył 31 uderzeń kończących i przełamał rywala czterokrotnie Sam w pomeczowej konferencji przyznał, że był to jego najlepszy występ w Australian Open. Fenomenalna gra Thiema przełożyła się na jego 6. wielkoszlemowy ćwierćfinał, z czego pierwszy w Australii.

Dominic Thiem (Austria, 5) - Gael Monfils (Francja, 10) 3:0 (6:2, 6:4, 6:4)

Austriak o półfinał zagra chyba z najbardziej wymagających rywali z możliwych - Rafaelem Nadalem. Hiszpan w najbardziej oczekiwanym meczu dnia pokonał 3:1 Nicka Kyrgiosa. Spotkanie było pełne zwrotów akcji. Po pewnie wygranym pierwszym secie przez Nadala, Kyrgios przejął inicjatywę w drugiej partii. Upór Australijczyka pomógł mu wyrównać stan meczu na 1:1, ale na więcej nie wystarczyło mu sił. Choć Australijczyk przegrywał w trzeciej odsłonie już 1:4, ku uciesze kibiców zdołał dogonić rywala i doprowadzić do tie-breaka. W nim bardziej skoncentrowany był jednak Nadal, który po niewymuszonym błędzie Kyrgiosa wygrał 8:6. Bardzo podobnie wyglądała ostatnia partia. W niej 23. w rankingu Australijczyk znów odrobił stratę przełamania i seta ponownie rozstrzygnął tie-break. O zwycięstwie Hiszpana po raz kolejny przesądził błąd rywala i lider światowych list mógł cieszyć się z wygranej 7:4 i 3:1 w całym meczu.

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Nick Kyrgios (Australia, 23) 3:1 (6:3, 3:6, 7:6(6), 7:6(4))

W starciu zawodników młodego pokolenia triumfował natomiast Alexander Zverev, który pewnie pokonał Andrieja Rublowa 3:0. Tym samym reprezentant Niemiec przerwał świetną passę Rosjanina - 15. wygranych z rzędu. Będący w słabszej formie przed Australian Open Zverev pokazał, że ma w sobie determinację i potrafi się spiąć na ważny turniej. Po pewnym i solidnym meczu w swoim wykonaniu wygrał 6:4, 6:4, 6:4 i dotarł do trzeciego w karierze ćwierćfinału Wielkiego Szlema.

Alexander Zverev (Niemcy, 7) - Andriej Rublow (Rosja, 17) 3:0 (6:4, 6:4, 6:4)

Zdecydowanie najbardziej emocjonującym pojedynkiem Panów dzisiejszego dnia było starcie Stana Wawrinki z Daniłem Miedwiediewem. Doświadczony Szwajcar przetrwał 5-setowy bój i wygrał 6:2, 2:6, 4:6, 7:6(2), 6:2. Mecz trwał blisko trzy i pół godziny, a w jego trakcie mistrz Australian Open 2014 zaserwował aż 18 asów i posłał 71 winnerów. 34-latek ze Szwajcarii pokazał, że mimo wieku i ostatnich problemów zdrowotnych wciąż należy się z nim liczyć.

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 15) - Danił Miedwiediew (Rosja, 4) 3:2 (6:2, 2:6, 4:6, 7:6(2), 6:2)

W ćwierćfinałach dojdzie więc do starcia pokoleń. Rafael Nadal zmierzy się z Dominiciem Thiemem a Stan Wawrinka z Alexandrem Zverevem. Już jutro na korty wyjdzie natomiast Novak Djoković i Milos Raonić, a także Roger Federer, który spróbuje zatrzymać największą niespodziankę turnieju mężczyzn - Amerykanina Tennysa Sandgrena, który w rankingu zajmuje setną lokatę.