Gabriela Janik ze srebrnym medalem Pucharu Świata!

• Data publikacji: 16.06.2018, 21:46

Reprezentantka Polski zajęła 2. miejsce podczas Pucharu Świata w gimnastyce sportowej.

Gabriela Janik, startująca w konkurencji skok przez stół gimnastyczny, zajęła 2. miejsce podczas odbywającego się Pucharu Świata w portugalskim Guimaraes. Reprezentantka Polski za pierwszy skok otrzymała 13.800 pkt, natomiast w drugim podejściu uzyskała 13.450 pkt., co dało Polce ostateczny wynik 13.625 pkt. Złoty medal trafił do reprezentantki Korei – Seojeong Yeo, której łączna nota wyniosła 13.675 pkt.

W drugiej konkurencji – na poręczach Gabriela Janik zajęła 7. miejsce. Reprezentantka Polski uzyskała wynik 11.150 pkt. Złoto zdobyła meksykanka Ahtziri Sandoval.

Wczoraj (15 czerwca) podczas drugiego dnia Pucharu Świata Katarzyna Jurkowska-Kowalska awansowała do finału! Reprezentantka Polski zajęła wysokie 4. miejsce. Startująca na równoważni Jurkowska-Kowalska uzyskała wynik 12.600 pkt., co dało naszej reprezentantce awans do finału.