Short track - ME: niedziela bez medalu

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 26.01.2020, 15:58

Natalia Maliszewska zajęła szóste miejsce na 1000 i w wieloboju w trzecim i ostatnim dniu ME w Debreczynie. Pozostali reprezentanci Polski odpadli we wcześniejszych rundach.

W niedzielę rozgrywano finały na 1000  metrów i sztafet. Nas najbardziej interesowała ta pierwsza konkurencja. W ćwierćfinale Natalia Maliszewska uzyskała drugi wynik, dobiegając do mety jedynie za Holenderką Suzanne Schulting. W półfinale brązowa medalistka z rywalizacji na 500 metrów dojechała do mety daleko za czołówką i wystąpiła tylko w finale B. Wygrała go, zajmując ostatecznie siódme miejsce.

W ćwierćfinale odpadła Kamila Stormowska, zajmując czwarte miejsce. Na tym samym etapie w męskiej rywalizacji odpadł Rafał Anikiej. Polak liczył się w walce o awans. Do mety dojechał jako trzeci, ale czas nie dał mu miejsca w półfinale. Mistrzami Europy zostali Holenderka Suzanna Schulting i Węgier Sandor Liu Shaolin.

Równa dyspozycja pozwoliła Maliszewskiej wejść do superfinału. Dystans 3000 metrów nie jest jednak jej ulubionym i Polka zakończyła zmagania na szóstym miejscu. Ta sama lokata przypadła jej w wieloboju. Mistrzynią w wieloboju została Schulting, a mistrzem Shoang Liu. W sztafetach triumfowały Holenderki i Rosjanie.